O nas
Od ponad 20 lat jesteśmy świadkami szybkiego rozwoju amatorskiej twórczości filmowej w Polsce. Przyczyniają się do tego instytucje organizujące festiwale kina niezależnego oraz często będące integracyjną częścią festiwalu warsztaty dla amatorów sztuki filmowej. Ważnym czynnikiem popularyzacji zjawiska jest również rynek zapewniający szybki rozwój i dostęp do technologii pozwalającej rejestrować filmy, ale również prezentować je za pomocą mobilnych projektorów. Dzisiejsi filmowcy nie potrzebują już wykształcenia elitarnych lub kosztownych szkół filmowych, a także bogatych wytwórni producenckich by stworzyć ciekawy utwór filmowy.

OFFBOX, Promocja kina niezależnego jest podsumowaniem dotychczasowego dorobku polskich filmowców niezależnych, ale przede wszystkim również wspieraniem nowej twórczości przez zachęcanie szerokiej rzeszy odbiorców do twórczego oglądania filmów niezależnych i motywowania do realizacji własnych projektów.

OFFBOX, to największe archiwum filmowe polskiej niezależnej twórczości filmowej. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem FILMFORUM dysponujemy ogromną bazą kopii filmowych gromadzoną od czasów pierwszych festiwali kina niezależnego w Polsce. W ramach projektu OFFBOX, wszystkie kopie filmowe zostaną zabezpieczone i ocalone od zapomnienia. Na państwa życzenie będziemy udostępniać informcje o filmach zamieszczonych w bazie.  

OFFBOX, Promocja kina niezależnego zajmuje się również wspieraniem filmowców w zakresie dystrybucji ich twórczości, dzięki czemu autorzy mogą otrzymywać finansowe profity za swoją dotychczasową pracę i zainwestować w kolejne produkcje.

OFFBOX, Promocja kina niezależnego to miejsce gdzie każdy filmowiec niezależny i współtwórca znajdzie miejsce na prezentację wlasnych dokonań.

Współracujemy z ośrodkami prowadzącymi działalność upowszechniania kultury filmowej (kina, domy kultury, placowki oświatowe itp.) gdzie pomagamy realizować ciekawe projekcie filmowe oraz spotkania autorskie.
Wspieramy i zachęcamy wszystkie instytucje kulturalne do organizowania konkursów z udziałem filmów tworców niezależnych.

Dzięki naszej współpracy ze Stowarzyszeniem FILMFORUM placówki kulturalne i oświatowe na terenie całego kraju mają okazję zorganizować profesjonalne kilkudniowe warsztaty filmowe, gdzie niedoświadczeni warsztatowicze pod okiem profesjonalistów i gwiazd polskiej sceny filmowej realizują etiudy filmowe na profesjonalnym sprzęcie.

                                                                    Wspieramy niezależną kulturę filmową!
                Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Archiwum aktualności
Prowincjonalia mają charakter konkursu najlepszych polskich filmów fabularnych, telewizyjnych i dokumentalnych o tematyce wiejskiej i...
10.11.2012 w sobotę wieczorem poznaliśmy werdykt Jury 11. Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych oraz OFFowej...